divorce_affects_children

اگر در زندگی زناشویی شما فرزندی وجود دار باید درمورد تصمیم طلاق با احتیاط بیشتری عمل کنید چراکه فرزندان بیشتری لطمه را خواهند دید.

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ خانواده به‌عنوان نهادی مؤثر و مهم در زندگی باید به اعضای خود احساس امنیت و آرامش بدهد و اگر به این نهاد بنیادی آسیب وارد شود، نه‌تنها زن و مرد را متأثر می‌کند، بلکه فرزندان به‌خصوص کودکان را به‌شدت آسیب‌پذیر می‌سازد.

فرزندان طلاق جزئی جدایی‌ناپذیر از مسائل اجتماعی هستند. اینکه کدام یک از زوجین مقصر بوده یا بی‌تقصیر، حق با کدامیک بوده، چه کسی مظلوم واقع شده و دیگری ظالم، بحثی جداست اما تضمین سلامت روح و روان فرزندان طلاق مسئله بسیار مهمی است که نمی‌توان به‌سادگی از آن گذشت. طلاق برای زن و مرد ممکن است گریزی از وضعیتی دردناک، خشن و ناامیدکننده یا حتی یک شروع تازه باشد؛ اما برای فرزندان طلاق به معنای پایان‌یافتن زندگی مملو از صلح و شادی و واردشدن به دنیایی ناامن و خطرناک است. جدایی پدر و مادر، کودکان را دچار اختلالات رفتاری و عاطفی می‌کند و فرزندان طلاق نسبت به همسالان خود دارای مشکلات بیشتری در اجتماع، کودکستان و مدرسه نظیر اختلالات روانی و خلقی، دیدگاه‌های منفی نسبت به خود، ناسازگاری با دوستان و والدین هستند که چنین مشکلاتی ممکن است تا پایان دوره نوجوانی و جوانی همراه آنان باشد.

طبق آخرین دستاوردهای روان‌شناسان، آثار جدایی بر روی فرزندان طلاق به جنسیت و سن آن‌ها بستگی دارد. عکس‌العمل فرزندان طلاق دختر و پسر در این زمینه متفاوت است. دختران گوشه‌گیری و انزوا را برمی‌گزینند و پسران به‌شدت پرخاشگر می‌شوند و سعی می‌کنند از اطاعت‌کردن سر باز بزنند.

دسته ها : طلاق
پنج شنبه هشتم 4 1396
هم شما و هم همسرتان خسته هستید؛ خواب کودکانتان سبک است؛ از اضافه‌وزنتان راضی نیستید؛  به‌دلیل  ضرب‌الاجل‌های کاری تحت فشار هستید و... این دلایل و خیلی دلایل دیگر ممکن است باعث شوند زن و شوهرها خوابیدن یا سرگرم شدن با تلویزیون را به رابطه زناشویی ترجیح دهند. اما پزشکان می‌گویند رابطه زناشویی سالم بخشی مهم از رابطه صمیمانه همسران است که نادیده گرفتن آن ممکن است باعث ‌شود زن و شوهرها احساس دوری و جدایی از یکدیگر کنند. در ادامه به برخی از این مشکلات زناشویی و راه‌حل‌های آنها می‌پردازیم.
 
6 مشکل زناشویی وراه حل آنها 
 
مشکل اول: یکنواخت شدن رابطه زناشویی

راه‌حل: ابتکار به خرج دهید

هنگامی که در یک رابطه درازمدت زناشویی هستید، ممکن است رابطه زناشویی‌تان وضعیتی ثابت پیدا کند و احساس ملال کنید. شواهد زیست‌شناختی وجود دارد که تجربیات جدید باعث آزادی یک ناقل شیمیایی به نام دوپامین در مغز می‌شود. دوپامین بر مرکز لذت در مغز تاثیر می‌گذارد و آن را تحریک می‌کند. به همین دلیل است که ابتدای یک رابطه که همه چیز جدید است، خیلی راحت‌تر برانگیخته می‌شوید و مغز شما هم بر این اساس واکنش نشان می‌دهد.

شما نمی‌توانید هرچند وقت یکبار به آدم دیگری تبدیل شوید تا دوباره احساس هیجان کنید، اما می‌توانید عوامل دیگر را تغییر دهید. برای مثال، می‌توانید مکان متفاوت، زمان متفاوت و وضعیت متفاوت نسبت به وضعیت همیشگی را برای رابطه زناشویی امتحان کنید.
دسته ها : ازدواج
سه شنبه ششم 4 1396

نحوه سریع تر به ارگاسم رسیدن زنان

افزایش سرعت ارگاسم در خانم ها

ارگاسم خانم ها و آقایان با هم متفاوت است از این نظر که آقایان از یک طریق به ارگاسم یا اوج لذت جنسی میرسند و خانمها  از دو راه.  خانها یکی از طریق دخول ارضا میشوند اصطلاحا واژینال و دیگری بر اثر تحریک کلیتوریس که کلیتورال خوانده میشود. افراد زیادی در این مورد سئوال داشتند و راهنمایی خواسته اند، مثلا پرسیدند که اگر تنها با تحریک کلیتوریس به ارگاسم برسند طبیعی است یا نه؟ یا عده ی دیگری گفته اند که از طریق دخول هیچ حسی ندارند و نمیتوانند به ارگاسم برسند.

دسته ها : مسائل جنسی
يکشنبه چهارم 4 1396

در خیلی از کشورها سنت های قدیمی تغییر کرده و به جای اینکه پسر به خواستگاری دختر برودف دختر پیشقدم می شود از پسر مورد علاقه اش تقاضای ازدواج می کند.

 

جاهایی که خانم ها به خواستگاری مردان می روند

در حالی که جامعه گسترش پیدا می کند، همزمان با آن باید فرهن نیز ارتقا پیا کند تا توزان همه چیز در جامعه حفظ شود. یکی از موضوعات مهم که نیاز به غنی تر شدن فرهنگ آن ضروری به نظر می رسد ، مقوله ازدواج است ؛ که با وجود جوانان زیاد در این سن ، روز به روز شکل مجهول تری پیدا می کند. تا به حال برخی از رسانه ها نظیر تلویزیون و مجلات کوشش کرده اند تا از زاویه های جدیدی به آن نگاه کنند. در سایه روشن سعی شده تا از منظری جدید تحت عنوان " خواستگاری دختران از پسران " به  این مسئله پرداخته شود. نکته مهمی که در تمامی بحث های فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد ، این است که به بهانه عوض شدن جامعه ارزشهای انسانی و اعتقادی کم رنگ نشود و تا برجایگاه محکمی پای نگذاشته ایم گذشته خود را از میان برنداریم.

دسته ها : ازدواج
پنج شنبه اول 4 1396
X