همسر حق به جانب باشیم یا سازنده؟

نیازمند گذشت دو طرفه است و اگر یکی از طرفین بخواهد فقط برای خودش زندگی کند ممکن است خیلی زود سرش به سنگ بخورد.
«اشتباه می کنی!»، «غیرمنطقی نباش!»، «اصلا این رفتار هایت را نمی پسندم»؛ این جمله ها عمری به درازای خود ازدواج دارد و آن قدر در رابطه ما با همسرمان به کار می رود که دیگر توجهی به آن‎ها نمی کنیم، حتی یادمان می رود که چه تأثیر ناخوشایندی روی رابطه مان می گذارد. در مطلب پیش‎رو، می خواهیم ببینیم این جمله های حق به ‎جانب، چه تأثیری بر رابطه با همسرمان می گذارد و با آن‎ها چه باید کرد؟

همسر حق به جانب

همسر حق به جانب

تله بر حق بودن و تبعاتش
برحق بودن، باعث ایجاد حس خوشایندی در ما می شود؛ چون فکر می کنیم پیروز شده ایم و طرف مقابل باخته است. ذهنمان به ما می گوید:«آفرین! خوب سرجایش نشاندی!». اما اِشکال این افکار که نیاز به محق بودن را می رساند، این است که باعث می شود برحق بودن برای ما اهمیت زیادی پیدا کند؛ آن قدر که این احساس را شرط لازم راضی بودن از رابطه زناشویی بدانیم.

با این حساب هروقت که حس کردیم هوش کمتری داریم یا اشتباهی از ما سرزده است و به اصطلاح کم آورده‎ایم، از رابطه مان ناراضی می شویم. اگر شما هم در این تله خطرناک گرفتار شده‎اید، یادتان باشد که رابطه شما نمی تواند به این صورت پیش برود که همیشه شما حق داشته‎باشید و همسرتان اشتباه کند. هر‎قدر روی این احساس پافشاری کنید، از همسرتان بیشتر دور می شوید و عشق و علاقه و حس مراقبت شما نسبت به یکدیگر ضعیف تر می شود. مسئله اصلی این نیست که چه کسی حق می گوید و چه کسی ناحق. آن چه اهمیت دارد «رفتارهای کارآمد» است؛ یعنی چه رفتاری باعث می شود صمیمیت، مهربانی و عشق بیشتری در رابطه جریان داشته باشد.

رفتارهای دیگر را امتحان کن!
جنگ بر سر این‎که چه کسی حق دارد، تا حالا به بهتر شدن هیچ رابطه‎ای، منجر نشده‏است. پس اگر می خواهید به رابطه زناشوییخودتان به خوبی ادامه بدهید، موفقیت شما به تغییر رفتارتان وابسته است. این رفتارهای جدید را امتحان و تمرین کنید.

فهرست همسر خوب را بنویسید
از خودتان بپرسید دوست دارید چگونه همسری باشید؟ یک همسر ایده آل از دید شما چه خصوصیت هایی دارد؟ آیا به تندی انتقاد می کند؟ همیشه خودش را برحق می داند؟ یا مهربان، باگذشت، منعطف و مراقب احساسات طرف مقابل است؟ وقتی خصوصیت های یک همسر ایده آل از دید خودتان را متوجه شدید، آن ها را فهرست کنید و ببینید چطور می توانید با رفتارهایی ساده، واضح و انجام پذیر به ایده‎آل خودتان نزدیک شوید؟

خودتان را جای همسرتان بگذارید
تصور کنید وقتی به همسرتان می گویید که همیشه اشتباه می کند یا خیلی غیرمنطقی است، چه احساسی به او دست می دهد؟ جمله های انتقادی شما چه تأثیری روی او می گذارد؟ آیا این رفتار باعث می شود که همسرتان شما را بیشتر دوست داشته باشد؟ آیا این رفتار باعث می شود رضایت همسرتان از رابطه با شما بیشتر بشود؟ اگر نتیجه انتقاد از همسرتان و اصرار روی محق بودنتان، منجر به عصبانیت، غمگینی یا شرمندگی همسرتان بشود چطور؟ آیا دوست دارید فردی که عاشقش هستید چنین احساساتی داشته باشد؟

با فکرهای حق‎به جانب، مقابله کنید
فکرهایی با محتوای نیاز به محق بودن را رها کنید. روی افکار خود اسمی بگذارید و دفعه بعدی که در ذهن شما جریان پیداکردند، با خود بگویید:«باز داستان من حق دارم، تو اشتباه می کنی، شروع شد.» با انجام این کار ساده بین شما و افکارتان فاصله ایجاد می شود. می توانید این تمرین را انجام بدهید و متوجه شوید دیگر مثل قبل مجبور نخواهید بود بر اساس افکار مضری که درباره محق بودن دارید، عمل کنید.

دسته ها : ازدواج
دوشنبه ششم 6 1396

آموزش ماساژ جنسی بدن (ویژه متاهلین)

ماساژ جنسی بدن

آموزش ماساژ جنسی

ماساژ جنسی به اعتماد روانی و فیزیکی کمک کرده و باعث لذت بخش تر شدن رابطه جنسی می شود.

ماساژ جنسی، نوعی عشق ورزی و روندی درمانی است که موجب آزاد شدن کششهای بدن و فشارهای روحی است، همچنین ماساژ جنسی به فرد اجازه می دهد تا با آزادی بیشتری از رابطه دو طرفه دلخواه لذت ببرد. چنانچه دو طرف یکدیگر را به نوبت ماساژ دهند، هر دو می توانند لذت تقسیم نقش را در دادن و گرفتن خوشی فرا گیرند.

 

ماساژ جنسی وسیله مناسبی جهت برقرار کردن رابطه فیزیکی در زمانی ست که شهوت یکی از طرفین کم است، و یا زمانی که اختلالی جنسی و یا شرایط فیزیکی خاصی وجود دارد که باعث محدودیت و یا ممانعت از رابطه جنسی کامل بین دو طرف می گردد. با ادامه لمس طرف مقابل، احساسات اولیه که درپی تماسهای فیزیکی به جنبش در آمده ادامه میابد، و موجب جلوگیری از بروز حس ناامیدی و ایجاد نیاز و حس تنهائی خواهد شد.

 

ماساژ جنسی به ایجاد اعتماد فیزیکی و روانی کمک می کند زیرا یکی از طرفین خود را در احاطه دستهای دیگری قرار می دهد. در هنگام ماساژ جنسی باید به عکس العمل کلامی و بدنی همسرتان خوب توجه کرده و با توجه به میزان رضایت و نیاز او به ماساژ سایر قسمتهای بدنش ادامه دهد.

همچنین : آموزش ماساژ نقاط حساس بدن زن برای تحریک جنسی

اصول ماساژ جنسی و شهوانی:

• بهتر است ماساژ جنسی روی یک پارچه نرم و لطیف و روی زمین انجام شود. تخت خوابهای فنری برای اینکار مناسب نیستند.

 

• برای انجام ماساژ جنسی باید محیط شما راحت و امن بوده و نگران آمد و رفت سایرین و مزاحمت دیگران نباشید.

 

• قبل از شروع ماساژ جنسی دستهای خود را تمیز شسته و آنها را گرم کنید.

 

• مواظب باشید که روغن ماساژی که استفاده می کنیدخیلی گرم یا خیلی سرد نباشد.

 

• در هنگام ماساژ جنسی ساعت مچی انگشتر و زیورآلات خود را خارج کنید تا به پوست او آسیبی نرسد.

 

• همیشه اول روغن ماساژ را روی دستهای خود ریخته بعد به بدن همسرتان بمالید. گاهی اگر روغن یا لوسیون ماساژ را مستقیما” روی بدن بریزید آزاردهنده خواهد بود.

 

• از شروع ماساژ جنسی تا پایان آن هیچ وقت هردو دست خود را باهم از بدن او برندارید.

بیشتر در : آموزش ماساژ جنسی بدن (ویژه متاهلین)

دسته ها : مسائل جنسی
دوشنبه ششم 6 1396
X