divorce_affects_children

اگر در زندگی زناشویی شما فرزندی وجود دار باید درمورد تصمیم طلاق با احتیاط بیشتری عمل کنید چراکه فرزندان بیشتری لطمه را خواهند دید.

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ خانواده به‌عنوان نهادی مؤثر و مهم در زندگی باید به اعضای خود احساس امنیت و آرامش بدهد و اگر به این نهاد بنیادی آسیب وارد شود، نه‌تنها زن و مرد را متأثر می‌کند، بلکه فرزندان به‌خصوص کودکان را به‌شدت آسیب‌پذیر می‌سازد.

فرزندان طلاق جزئی جدایی‌ناپذیر از مسائل اجتماعی هستند. اینکه کدام یک از زوجین مقصر بوده یا بی‌تقصیر، حق با کدامیک بوده، چه کسی مظلوم واقع شده و دیگری ظالم، بحثی جداست اما تضمین سلامت روح و روان فرزندان طلاق مسئله بسیار مهمی است که نمی‌توان به‌سادگی از آن گذشت. طلاق برای زن و مرد ممکن است گریزی از وضعیتی دردناک، خشن و ناامیدکننده یا حتی یک شروع تازه باشد؛ اما برای فرزندان طلاق به معنای پایان‌یافتن زندگی مملو از صلح و شادی و واردشدن به دنیایی ناامن و خطرناک است. جدایی پدر و مادر، کودکان را دچار اختلالات رفتاری و عاطفی می‌کند و فرزندان طلاق نسبت به همسالان خود دارای مشکلات بیشتری در اجتماع، کودکستان و مدرسه نظیر اختلالات روانی و خلقی، دیدگاه‌های منفی نسبت به خود، ناسازگاری با دوستان و والدین هستند که چنین مشکلاتی ممکن است تا پایان دوره نوجوانی و جوانی همراه آنان باشد.

طبق آخرین دستاوردهای روان‌شناسان، آثار جدایی بر روی فرزندان طلاق به جنسیت و سن آن‌ها بستگی دارد. عکس‌العمل فرزندان طلاق دختر و پسر در این زمینه متفاوت است. دختران گوشه‌گیری و انزوا را برمی‌گزینند و پسران به‌شدت پرخاشگر می‌شوند و سعی می‌کنند از اطاعت‌کردن سر باز بزنند.

دسته ها : طلاق
پنج شنبه هشتم 4 1396

آیا مشکلات جنسی باعث طلاق می شوند؟

Jensi

طبق آمارهـــــــای منتشرشده 30 تا 40 درصد زوج‌ها اختلالات جنسی را در زندگی خود تجربه می‌کنند و در بسیاری از موارد متأسفانه زنان و مردان همدیگر را با معیارهای خودشان می‌ســــنجند و شناخت درستی از نیازهای هم ندارند و تکالیف‌شان را در مقابل یکدیگر نمی‌دانند.

 

دسته ها : طلاق
يکشنبه بیست و یکم 3 1396

با تلگرام بازی رابطه شما به طلاق نکشد!

تلگرام

سال های پیش هنوز استفاده از موبایل های هوشمند فراگیر نشده بود و آن وقت ها خانواده ها بیشتر در کنار هم وقت می گذاشتند.زن و شوهرها بیشتر در کنار هم بودند و بیشتر با فرزندانشان بازی می کردند.تلفن های هوشمند به دلیل امکانات جذابی که دارند جزیی از زندگی بشر شده اند و کنار گذاشتن این وسیله به راحتی ممکن نیست.

دسته ها : طلاق
جمعه نوزدهم 3 1396
X